x

O nás

about 4

Jsme firma České dukáty a paměťovka je náš nový exkluzivní projekt.

Od roku 2016 vydáváme zlaté dukátové a stříbrné medaile čerpající z odkazu a tradice československých svatováclavských dukátů z období první republiky. Ryzostí, hmotností a průměrem odpovídají svému předobrazu. Všechny medaile vydáváme ve velmi nízkých a číslovaných nákladech. Zakladatelem firmy České dukáty je Vladimír Olmr, majitel vývojově-výrobní firmy SOPO.

Naše sběratelské medaile a paměťovky mají jasnou koncepci a špičkovou uměleckou a řemeslnou kvalitu, což je jeden z předpokladů jejich budoucího zhodnocení.

Na paměť českých králů a královen

Ve sběratelské sérii Na paměť českých králů a královen od roku 2016 až do roku 2035 připomínáme odkaz významných panovníků – razíme medaile dle emisního plánu v letech jejich významných výročí. Prvním panovníkem vyraženým v rámci cyklu se stal symbolicky Karel IV. při příležitosti 700 let od narození.

about 1
about 7

Mimořádné ražby

Vydáváme i mimořádné tematické ražby věnované osobnostem, které obdivujeme a kterých si vážíme – v roce 2019 jsme k výročí sametové revoluce vydali symbolických 89 ks dukátu Václava Havla, v roce 2020 dukát Milady Horákové v počtu 70 ks a v roce 2021 dukát věnovaný svaté Ludmile v nákladu 110 ks. Všechny ražby byly rychle vyprodány.

Kronika první republiky

Kronika první republiky je projekt, který nemá v naší historii obdoby – jak zaměřením, unikátností a kvalitou, tak délkou trvání – bude trvat celých 21 let, protože takřka 21 let trvala i naše první republika. Jde o unikátní komplet dukátových medailí špičkových českých medailérů a knihy renomovaných autorů – spisovatele Pavla Kosatíka a předního experta ČNB Jaroslava Moravce. Projekt začal v roce 2018, kdy jsme k výročí sto let od založení Československé republiky vydali první Kroniku první republiky věnovanou roku 1918.

Sada čtyř pamětních medailí a kniha ve zlatém nebo stříbrném provedení, je nejen jedinečnou sběratelskou příležitostí, ale také důstojnou poctou slavné době formování moderního Československého státu.

about 8
Zajímá vás více?
kontaktujte nás
Odběr novinek